„Oczy w oczy z...Gołdą Tencer”

Powiedzieć o niej kobieta - instytucja to zdecydowanie za mało. Nie uznaje określenia - "nie da się", bo dla niej wszystko jest możliwe, wystarczy tylko chcieć i ciężko na to zapracować. Aktorka, reżyserka, organizatorka Festiwalu Kultury Żydowskiej, założycielka i prezes Fundacji Shalom, dyrektor Teatru Żydowskiego - Gołda Tencer.

wideo Zobacz wszystkie
26:45

Jan i Katarzyna Pietrzak

Warszawiak z krwi i kości - chłopak z Targówka. Wychowany w wojskowym rytmie, chociaż wcale nie przypadło mu to do gustu. Po karierze wojskowej zaczął montować telewizory, ale w tym fachu przeszkodził mu...zbyt dobry humor, za który ówczesna władza oskarżyła go o "wrogość i deprawację młodzieży". Ten dobry humor nie opuszczał go przez lata i nie opuszcza do dziś, choć nie raz przysporzył mu poważnych kłopotów. Z pomocą jednak zawsze przychodzi żona, o której nasz bohater mówi bez ogródek - "Bez niej życie nie miałoby sensu". Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" są Jan i Katarzyna Pietrzakowie.

27:00

Emilian Kamiński

Wywiad z wybitnym przedstawicielem życia publicznego w Polsce lub z Polakiem robiącym międzynarodową karierę. Rozmowa pozwoli poznać prywatną stronę życia gościa: Emilian Kamiński. Jest jedną z niewielu osób, która na co dzień pokazuje, jak można łączyć biznes z wypełnianiem misji. Zdolny, uparty, ambitny, ale też przekonany, że trzeba i warto pomagać innym. Ma zasady, których nigdy nie łamie. Realizuje swoje cele, ale zawsze po drodze dostrzega innego człowieka, bo kiedyś, ktoś bardzo ważny powiedział mu, że "ma służyć ludziom". Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" będzie Emilian Kamiński - aktor, reżyser, dramaturg, który opowie m.in. o swojej wyjątkowej przyjaźni z księdzem Jerzym Popiełuszką.

00:00

prof. Andrzej Chmura

Jego pozazawodową pasją jest tenis, na korcie radzi sobie doskonale, ale zawodowo wybrał zupełnie inną drogę. Jest chirurgiem - transplantologiem i osiąga w tym fachu wyjątkowe sukcesy. Uwielbiany przez pacjentów, nie tylko dlatego, że ratuje im życie, ale pokazuje też, że aktywne życie po przeszczepie jest możliwe. Za jego namową niektórzy dopiero po zabiegu zaczynają uprawiać sport i osiągają sukcesy. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest prof. Andrzej Chmura, który opowie o swoim trudnym, ale fascynującym zawodzie i prywatnych zainteresowaniach.

00:00

Oczy w oczy - Maksim Woitiul

W życiu często unosi się nad ziemią i to nie tylko w sensie metaforycznym, ale jak najbardziej dosłownym. Utalentowany, konsekwentny, uparty i piekielnie pracowity. Zawód jest jego prawdziwą pasją i dlatego szkoda mu życia na "rozmienianie się na drobne". Mógłby pracować w dowolnym miejscu świata, ale wybrał Polskę, bo tu "poczuł się potrzebny, szanowany, wolny w twórczości, niezależny i...doceniany. W pracy osiągnął już prawie wszystko, ale wcale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Gościem Danuty Holeckiej jest Maksim Woitiul pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego - Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

26:07

Jarosław Gowin

Mógł być bramkarzem, bo uwielbiał boisko piłkarskie i ćwiczył na nim prawie dekadę. Mógł być filozofem, bo wybrał takie studia. Mógł pozostać dziennikarzem, bo z obowiązkami redaktora naczelnego też radził sobie doskonale. Mógł...ale wybrał inaczej. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" będzie Jarosław Gowin - wicepremier nauki i szkolnictwa wyższego. Opowie m.in. dlaczego fascynuje go polityka, jaki wpływ na jego życie miał ks. Józef Tischner i dlaczego uparcie strzeże swojej prywatności.

26:11

Jerzy Grunwald

Miał zostać górnikiem, ale się nie udało i został...muzykiem. Po sukcesach w Polsce słuch o nim zaginął. Wyjechał do Stanów Zjednoczonych, potem do Szwecji, żeby zrobić karierę w... Azji. Cały czas zaskakuje muzycznie, przez życie idzie przebojem i wcale jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Być może dlatego, że jest zodiakalnym baranem, a to oznacza, że z uporem dąży do celu i go osiąga, bo cały czas ma jeszcze "Dużo do powiedzenia", a raczej do zaśpiewania. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Jerzy Grunwald.

29:07

Ewa Dałkowska

Z pierwszymi recitalami występowała jako kilkuletnia dziewczynka przed domowym lustrem, wtedy najchętniej śpiewała piosenki Ordonki. Potem przeszła zabieg wycięcia migdałków i... myślała o zawodzie tancerki. Zanim jednak zdecydowała się na profesjonalną drogę artystyczną wybór padł na polonistykę. W końcu i tak zwyciężyło aktorstwo. Odważna na scenie, w filmie i w życiu. Ma zdecydowane poglądy i potrafi ich bronić. Mówi o sobie, że jest szczęściarą i to nie tylko w zawodzie, chociaż wiele razy w życiu musiała zaczynać od zera. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Ewa Dałkowska.

28:27

Konstanty Radziwiłł

Prawdziwy książę! Potomek najpotężniejszego litewskiego rodu magnackiego. Jego przodkowie sprawowali najważniejsze urzędy - wojewodów wileńskich, kanclerzy, hetmanów wielkich litewskich, biskupów krakowskich. Kontynuując niejako tę rodzinną tradycję, sam od ponad roku też zajmuje ważny urząd. Jednak najważniejsza jest dla niego rodzina, która daje mu poczucie spełnienia i szczęścia. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Konstanty Radziwiłł - minister zdrowia.

00:00

Piotr Radziszewski

Chciał być aktorem, został profesorem i to nie byle jakim, bo profesorem nauk medycznych. Zainteresowania artystyczne przegrały z rodzinną tradycją i chęcią pomagania innym. Chociaż to zawód jest jego życiową pasją, potrafi znaleźć czas na życie rodzinne i rozwijanie pozazawodowych zainteresowań, a jest ich sporo - zimą narty, latem nurkowanie, a na co dzień...koty. Jest autorem i współautorem ponad 250 artykułów naukowych, podręczników krajowych i międzynarodowych, ale przede wszystkim praktykującym lekarzem. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest profesor Piotr Radziszewski, urolog.

reklama