„Oczy w oczy z...Gołdą Tencer”

Powiedzieć o niej kobieta - instytucja to zdecydowanie za mało. Nie uznaje określenia - "nie da się", bo dla niej wszystko jest możliwe, wystarczy tylko chcieć i ciężko na to zapracować. Aktorka, reżyserka, organizatorka Festiwalu Kultury Żydowskiej, założycielka i prezes Fundacji Shalom, dyrektor Teatru Żydowskiego - Gołda Tencer.

wideo Zobacz wszystkie
26:07

Jarosław Gowin

Mógł być bramkarzem, bo uwielbiał boisko piłkarskie i ćwiczył na nim prawie dekadę. Mógł być filozofem, bo wybrał takie studia. Mógł pozostać dziennikarzem, bo z obowiązkami redaktora naczelnego też radził sobie doskonale. Mógł...ale wybrał inaczej. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" będzie Jarosław Gowin - wicepremier nauki i szkolnictwa wyższego. Opowie m.in. dlaczego fascynuje go polityka, jaki wpływ na jego życie miał ks. Józef Tischner i dlaczego uparcie strzeże swojej prywatności.

26:11

Jerzy Grunwald

Miał zostać górnikiem, ale się nie udało i został...muzykiem. Po sukcesach w Polsce słuch o nim zaginął. Wyjechał do Stanów Zjednoczonych, potem do Szwecji, żeby zrobić karierę w... Azji. Cały czas zaskakuje muzycznie, przez życie idzie przebojem i wcale jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Być może dlatego, że jest zodiakalnym baranem, a to oznacza, że z uporem dąży do celu i go osiąga, bo cały czas ma jeszcze "Dużo do powiedzenia", a raczej do zaśpiewania. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Jerzy Grunwald.

29:07

Ewa Dałkowska

Z pierwszymi recitalami występowała jako kilkuletnia dziewczynka przed domowym lustrem, wtedy najchętniej śpiewała piosenki Ordonki. Potem przeszła zabieg wycięcia migdałków i... myślała o zawodzie tancerki. Zanim jednak zdecydowała się na profesjonalną drogę artystyczną wybór padł na polonistykę. W końcu i tak zwyciężyło aktorstwo. Odważna na scenie, w filmie i w życiu. Ma zdecydowane poglądy i potrafi ich bronić. Mówi o sobie, że jest szczęściarą i to nie tylko w zawodzie, chociaż wiele razy w życiu musiała zaczynać od zera. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Ewa Dałkowska.

28:27

Konstanty Radziwiłł

Prawdziwy książę! Potomek najpotężniejszego litewskiego rodu magnackiego. Jego przodkowie sprawowali najważniejsze urzędy - wojewodów wileńskich, kanclerzy, hetmanów wielkich litewskich, biskupów krakowskich. Kontynuując niejako tę rodzinną tradycję, sam od ponad roku też zajmuje ważny urząd. Jednak najważniejsza jest dla niego rodzina, która daje mu poczucie spełnienia i szczęścia. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Konstanty Radziwiłł - minister zdrowia.

00:00

Piotr Radziszewski

Chciał być aktorem, został profesorem i to nie byle jakim, bo profesorem nauk medycznych. Zainteresowania artystyczne przegrały z rodzinną tradycją i chęcią pomagania innym. Chociaż to zawód jest jego życiową pasją, potrafi znaleźć czas na życie rodzinne i rozwijanie pozazawodowych zainteresowań, a jest ich sporo - zimą narty, latem nurkowanie, a na co dzień...koty. Jest autorem i współautorem ponad 250 artykułów naukowych, podręczników krajowych i międzynarodowych, ale przede wszystkim praktykującym lekarzem. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest profesor Piotr Radziszewski, urolog.

29:43

Jerzy Zelnik

Kiedyś kochała się w nim piękniejsza połowa Polski, panie mdlały na jego widok, a on sam też zdawał sobie sprawę z wrażenia jakie robi na kobietach. Utalentowany, ambitny, ma zdecydowane poglądy życiowe i nie zmienia ich w zależności od tego w którą stronę wieje wiatr historii. Potrafi zdecydowanie bronić swoich racji, ale umie też przyznać się do błędów. Otwarcie mówi, że "ma misje - głosić rzeczy piękne i prawdziwe". Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest aktor - Jerzy Zelnik.

30:51

Elżbieta Rafalska

Zapalona sportsmenka, tak bardzo wciągnęła ja koszykówka, że pierwsze studia były związane ze sportem. Mimo, że życie potoczyło się innym torem, to jednak sportowa waleczność pozostała i bardzo przydaje się w polityce. Powiedzieć o niej - "wyjątkowo pracowita" to zdecydowanie za mało". Najważniejsza jest dla niej rodzina i to nie tylko ta najbliższa, bo w jej przypadku "rodzina" znaczy o wiele więcej. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

28:04

Mariusz Błaszczak

Opanowany i uprzejmy, nawet najbardziej napastliwe pytanie nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Jednak ta oaza spokoju i uprzejmości bardzo twardo stąpa po ziemi i konsekwentnie realizuje wyznaczone cele. Znajomi mówią o nim - lojalny i pracowity, bardzo lubiany i bezkonfliktowy, sumienny i poukładany. Prywatnie historyk i zaciekły kibic Legii Warszawa. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" jest Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

26:41

Janusz Józefowicz

Wolny, silny, niezależny, umie nie tylko wytyczać cele, ale przede wszystkim je realizować i to z sukcesem. Twardo stąpa po ziemi, choć czasem się nad nią unosi. W pracy profesjonalny i wymagający, nie tylko od innych, ale przede wszystkim od siebie. Zawsze pierwszy. To on dwadzieścia sześć lat temu pierwszy użył laserów w przedstawieniu, to on zrealizował pierwszy musical w 3D. Z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bo pomysłów mu nie brakuje. Ostatnio zajął się zbieraniem ziół i robieniem nalewek, ale to tylko hobby, bo swojego zawodu na szczęście nie porzuca. Gościem Danuty Holeckiej w programie "Oczy w oczy" będzie aktor, reżyser, choreograf, dyrektor teatru Janusz Józefowicz.

reklama